10 tipů, jak překonat blogerskou krizi


- Nenapadá vás o čem psát, i když byste vážně moc chtěli? Ale prostě to nejde a žádná myšlenka, nápad, událost pořád nepřichází a vy jen sedíte u pc, trháte si vlasy a pořád do kola si říkáte, co bude dál?
Mám pro vás pár tipů, jak načerpat inspiraci o čem napsat.

1) WE HEART IT
Nevěřili byste, jak projíždění obrázku, motivačních fotek, citátů a nápadů tam najdete. Kolikrát si otevřu jen www.weheartit.com, projíždím stránku, stovky postů a přemýšlím, jak který k čemu využít.
Zkuste to. Uvidím fotku a najednou šup a článek je na světě.

2) NOVINKY
Když jste se přihlašovali na mail, viděli jste na hlavní stránce zajímavý článek? Projížděli jste facebook a někdo tam něco vtipného nebo hezkého sdílel? Nebo jste se dozvěděli cokoli nového?
Vyjádřete se k tomu! Pochybuji o tom, že když nenapíšete jen pět vět, nebude to zajímavé. Přidejte na začátek odkaz na článek, aby si ho čtenáři mohli také přečíst, a diskutujte.

3) ZÁŽITKY
Byli jste na nějakém neobvyklém místě, jeli jste na exkurzi nebo jen šli na výlet s kamarády? Byl to pěkný den, máte fotky, dozvěděli jste se něco nového?
Popište nám, co jste kde zažili. Pokud to nebude jen procházka po vaší vesnici, ale bude to mít nějakou šťávu, určitě si to čtenáři rádi přečtou.

4) NÁPADY
Viděli jste někde nějaký dobrý nápad a zkoušeli jste ho? Vyšel dobře? Máte vyšperkovaný nově pokoj, nebo jste si cokoli vyzdobili a udělali nějak neobvykle? Zkusili jste si upéct muffuny a byly výborné?
Proč to neporadit i ostatním!

5) DENÍČEK
Stala se nějaká věc v tvém životě, která tě nadzvedla ze židle? Vyjádři se o tom.

6) KNIHY
Dočetli jste právě knížku, kterou jste měli na jeden nádech a jste jí úplně nadšení? Není nic jednodušího, než dát tip i ostatním a napsat nějakou pěknou recenzi, která dílo přiblíží i ostatní a obě strany si z toho něco odnesou. Ty dobrý článek a čtenáří skvělý tip.

7) FILMY
Viděli jste film, který vás obsolutně dostal, jak už pozitivně nebo negativně?
Napište o tom. Vyjádřete se, co se vám líbilo nebo si vezměte děj/myšlenku a zkritizujte ji. Nahodíte i tip pro ostatní, protože filmů není nikdy dost a ti, kteří ho už viděli, se s vámi určitě o dojmy také podělí.

8) MUZIKA
Pusťte si oblíbeného interpreta a přemýšlejte o tom, co zpívá. Myslím, že vás určitě něco napadne a pokud ne, zamyslete se, jaké interprety posloucháte a jak moc jsou populární. Pokud to nejsou zpěváci typu Lady Gaga, One Direction nebo Selena Gomez, zkuste je představit i svým čtenářům a třeba se někomu také zalíbí.

9) TÉMA TÝDNE
Pokud vlastníš blog.cz (ale ono i blogspotáci mohou, že), není nic jednodušího, než se inspirovat právě tématen týdne. Myslím, že někdy jsou opravdu dobré návrhy a když to pojmete nějak originálně, určitě článek nebude propadák.

A poslední 10) DO NIČEHO SE NENUŤ
Když opravdu nevíte, co napsat, netahejte to až z paty a nepište blbosti. Krize nemůže trvat věčně a určitě vás dřív nebo později něco skvělého napadne.

Máte nějaký tip, který byste k tomu připsali?

Previous
Next Post »
0 Komentar