Smích léčí

Usmívej se na toho, kdo ti ublížil, aby nevěděl, jako moc to bolí.

Usmívej se, jako bys nikdy nebrečel.

Usmívej se, nikdy nevíš, kdo se do tvého úsměvu zamiluje.


Ale ne, nebudu vám tu vypisovat žádné citáty o tom, jak se máme smát, proto tu nejsem, jen si tyhle pamatuji a opravdu se mi líbí.

Jsem tu proto, abych vám vtoukla do hlavy, že nemá cenu se utápět a být smutní, když se vám nedaří tohle nebo tamto, půjde to jindy, že nemá cenu brečet stále kvůli některým, vždyť oni za to nestojí, musíme se smířit s tím, že někdo přijde a někdo jiný zase odejde, je to koloběh života, že nemá cenu se škaredit a mít povislé koutky.

Naučte se dívat kolem sebe, naučte se hledat i ve špatných věcech to dobré a prospěšné, usmívejte se, smějte se, protože úsměv je přesně to, co vám nikdo nemůže vzít.

Jděte k zrcadlu a snažte se na sebe upřímně usmát. Já vám říkám, že se okamžitě budete cítit lépe, a proto je dobré si ten úsměv nechat. Místo abyste jeli znuděně busem nebo šli ze školy domů a mračili se, zkuste se usmívat, alespoň chvilku. Budete se cítit lépe, budete vypadat lépe a ani nevíte, komu všemu váš usměv rozzáří den. Copak jste nikdy nepotkali nikoho, kdo by se na vás usmíval a vy měli okamžitě úsměv na tváři také a náladu o 60% lepší? Určitě ano! Proto se usmívejte.

Smích prý prodlužuje život, tak proč se nesmát hloupostem? Proč nedělat hlouposti? Samozřejmě nemyslím takové, abyste vyváděli Búh ví co, dělali průsery a podobně, ale zablbnout si jako malé děti na kolotoči, zahrát si nějakou vtipnou hru nebo cokoli vás napadne, ale smát se. Smát se s přáteli, s rodinou, blízkými, spolužáky, příteli/přítelkyněmi, domácími mazlíčky, všechno lepší než se krabatit. Takže se smejte!

Ráno zkuste vstát s úsměvem, říct si "Co mě dnes hezkého čeká?" a ne hned po probuzení nadávat, že musíte vstát, že musíte udělat tohle a tohle, že nestíháte, to je špatně, takhle všechny dnu budou černé už od rána! Musíte se na svět koukat pozitivně, brát to tak, jak to je. Svítí venku sluníčko, je krásně, to už je důvod pro úsměv, jdete a potkáte někoho, koho jste dlouho neviděli, nebo uvidíte krásnou oblohu, jak se dvě děti drží za ruce, uvidíte krásnou kytku, povede se vám písemka a dostanete třeba dvojku, mámka vám koupí oblíbený čaj, jdete s kamarádkou na kafe, uděláte si radost a koupíte si novou rtěnku, cokoli. Jsou to je hloupé maličkosti, ale musíte je vnímat, protože pak máte ten den hned růžovější.

Cokoli špatného se vám stane, rozejde se s vámi přítel, ztratíte klíče, pohádáte se s kamarádkou, co si uvědomit, že na světě nejsou jen špatné věci. Rozešli jste se, ale tím pádem jste uvolnili místo pro někoho lepšího, stále vám zůstaly krásné vzpomínky, nebo se už konečně nemusíte trápit. Třeba když ztratíte klíče, seznámite se, u zvonění na zvonky, kdo vám otevře nebo při hledání po zpáteční cestě, s někým, kdo vám bude sympatický a stanou se z vás přátelé nebo pár, nebo si jen užijete další procházku. A když se pohádáte s kamarádkou? Evidentně protože jste každá měla jiný názor a konečně jste ji řekli ten váš, ten co vás tak tížil.
A pokud nenajdete žádnou maličkost, která byla dobrá a mohli jste ji použít k tomu, abyste se smáli, tak si stačí uvědomit, že všechno netrvá věčně a jednou bude dobře.

(O tom, že někteří mají strašné životy, zdravotní stav, sociální podmínky a podobně, o tom nemluvě, když někdo řeší a trápí se o naprosté hlouposti a zbytečnosti. Takže buďte rádi, že máte to, co máte a...)

Jen se smějte a užívejte si života.


Smějete a usmíváte se hodně?
Radujete se z maličkostí?
A povinně se teď usměj, pokud si to dočetl až sem. :)
Previous
Next Post »
0 Komentar